Фонд ім. С.Баторія
Головна Події Консультації Про нас Проекти Партнери і донори Контакти
ПРО АСОЦІАЦІЮ
Одна только свобода способна обеспечить экономический и социальный успех - так считают члены Ассоциации "Общественные инициативы" и направляют свою деятельность на защиту основных прав и свобод человека, гарантированных Конституцией Украины. Оставайтесь с нами!
ФОТОАРХІВ

РІШЕННЯ ВЛАДИ – НІКУДИ БЕЗ ГРОМАДИ

25 Сiч, 2010 15:00

За останні роки Кіровоградська міська рада і її виконавчий комітет, нехтуючи інтересами територіальної громади, розпродали за заниженими цінами комунальну власність. Зокрема, готель «Європа», приміщення міської стоматологічної поліклініки, центральний ринок, торговельні комплекси, магазини, приміщення шкіл, дитячих дошкільних закладів. Внаслідок таких дій громаді міста Кіровограда завдано значних матеріальних збитків, вона втратила право на об’єкти комунальної власності. До місцевого бюджету не надійшли значні суми коштів. Без врахування думки і інтересів громадян міста, стратегічно важливі об’єкти: «Теплокомуненерго», «Кіровоградводоканал», Кіровоградська ТЕЦ, дендрологічний парк «Парк культури і відпочинку», були передані в оренду на 49 років комерційним структурам. Без достатнього фінансово-економічного обґрунтування в декілька разів підвищені тарифи на комунальні послуги. Залишається гострою проблема з постачання питної води та її якості. Практично закритою є процедура виділення земельних ділянок у власність або користування. Вказані проблеми є наслідком – непрозорості органів перед територіальною громадою, відсутності дієвого громадського контролю. Тому з 20 грудня організація «Громадські ініціативи» розпочала проект «Ініціативи громади – у рішеннях влади» Він спрямований на залучення представників громади до участі у роботі органів місцевого самоврядування через механізми місцевої демократії. Проект передбачає активізацію діючих та створення нових громадських рад при виконавчих органах місцевих рад; проведення громадських слухань з актуальних питань розвитку місцевих громад з метою реалізації права громадян на участь в процесі прийняття рішень органами влади; узагальнення досвіду діяльності трьох громадських рад на засіданні круглого столу «Діяльність влади – під контроль громади». На засіданнях громадських рад та громадських слуханнях розглядатиметься не менше десяти проблемних питань, що стосуються життєдіяльності територіальної громади. Зокрема, тарифна політика в житлово-комунальній сфері, прибирання міста, водопостачання, проведення тендерів на пасажирські перевезення, виділення в оренду та під індивідуальну забудову земельних ділянок. Як вважають у «Громадських ініціативах», прийняття таких рішень буде спонукати представницькі органи місцевого самоврядування виносити на розгляд сесії або засідань міськвиконкому ті питання, які на думку територіальної громади є першочерговими і підлягають обов’язковому вирішенню. Такий контроль сприятиме недопущенню порушення законодавства та інтересів членів територіальної громади. Моніторинг владних рішень дасть можливість громадськості знати, чи відповідають вони інтересам територіальної громади шляхом широкого обговорення та оприлюднення у пресі дасть можливість людям знати, чи відповідають вони інтересам територіальної громади.

Автор: Ксения Волкова

Повернутися до списку подій

ОСТАННІ ПОДІЇ
26.03.2014

Ближче до людей

Кіровоградська асоціація "Громадські ініціативи" розпочала проект по створенню органів самоорганізації населення в 4 громах Кіровоградського та Олександрівського районах.
Детальніше

25.01.2014

Польські неурядові організації звертаються до українських ГО

З обуренням та жахом спостерігаємо за діями української влади, які направлені проти громадян своєї країни, які хочуть реальних змін у державі.
Ми знаємо, що ви маєте прийняти багато важливих рішень у цей непростий час.
Влада старається використати ваші багаторічні зусилля в побудові демократичної та відкритої світу України проти вас. Ви є співавторами кращої України, України про яку ви мріяли.
Хочемо передати вам слова підтримки та солідарності.

Польські неурядові організації
Детальніше

23.09.2010

Влада громада В РЕЖИМ ОДНОСТОРОННЬОГО РУХУ

23 вересня у приміщенн Федерац профспілок област в дбулося громадське обговорення на тему "Публічність прозорість орган в м сцевого самоврядування". ініціатором виступила асоціація "Громадські ініціативи".
Детальніше

РОЗСИЛКА
Відписатися

ЛІЧИЛЬНИКИ ТА РЕЙТИНГИ
Кировоград - Каталог предприятий - Государство и общество

HOME MAIL MAP © 2008 Громадські ініціативи. Усі права збережено.
Дата останньго оновлення сайту: 5 травня 2008 року.